WIWAT MAJ,TRZECI MAJ

Maj to miesiąc ważnych świąt, to czas, który przypomina nam o historii, tożsamości i wartościach, na których opiera się nasze państwo.

Akademia, przygotowana przez piątoklasistów, rozpoczęła wspólne świętowanie tych wyjątkowych dni. W odświętnie udekorowanej sali uczniowie wierszami, , fragmentami utworów muzyki klasycznej i pieśniami upamiętnili 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja- jednego z najważniejszych dokumentów w historii Polski i Europy.

Dyrektor szkoły Edyta Banasiak przypomniała zebranym, że 1 maja to Święto Pracy- wyraz szacunku dla wysiłku i i trudu ludzi pracy, a 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej -symbolu jedności i dumy narodowej.

Gość uroczystości- pan Krzysztof Dziedzic- Sekretarz Gminy życzył wszystkim, aby te majowe dni były czasem dumy i refleksji oraz radości z bycia Polakiem.

Zapraszamy do fotorelacji:

Przejdź do galerii powiązanej z artykułem