Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej.

Spotkanie z panią Kingą Poniatowską- pielęgniarką

29  maja w naszej szkole odbyło się  spotkanie z panią  Kingą Poniatowską- pielęgniarką.  Pani   pracuje w  Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym imienia Ludwika Perzyny w Kaliszu, na oddziale chorób wewnętrznych. Jest również absolwentką naszej szkoły, (...)

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE – DYŻUR WAKACYJNY (SIERPIEŃ 2026 R.)

W dniu 1 czerwca 2026r. odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej w sprawie przyjęcia dzieci do oddziałów przedszkolnych na dyżur wakacyjny (sierpień 2026r.). Zespół dokonał analizy złożonych wniosków i zakwalifikował następujące dzieci: Grupa (...)

Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Tłokini Wielkiej

W dniu 21.05.25r. dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję spotkać się ze strażakami. Przedszkolaki dowiedziały się o pracy strażaków, która nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale także na udzielaniu pomocy ludziom podczas wypadków, usuwaniu (...)

Dzień Dziecka pełen sportowych emocji i uśmiechu

Tegoroczny Dzień Dziecka upłynął w naszej szkole pod znakiem aktywności fizycznej, dobrej zabawy i niezapomnianych emocji. Już od samego rana szkolne boiska oraz tereny wokół szkoły wypełniły się energią, śmiechem i duchem zdrowej rywalizacji. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem (...)

Edukacja z wojskiem w naszej szkole

W naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach ogólnopolskiego programu „Edukacja z wojskiem”. Gościliśmy żołnierzy z 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk im. gen. Stanisława Taczaka, którzy przeprowadzili interesujące i wartościowe spotkanie dla uczniów klas (...)

ZWYCIĘSTWO ANITY

Swoje zdolności recytatorskie systematycznie rozwija uczennica klasy VIII Anita Kubiak, która 27 maja reprezentowała naszą szkołę w XXX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Poetów Wielkopolskich w Szkole Podstawowej w Koźminku. W jubileuszowym wydarzeniu wzięli udział (...)

Przedszkolny E-Mentor

Z radością informujemy, że nasza placówka otrzymała grant w ramach projektu "Przedszkolny E-Mentor” (Wielkopolskie 2). Dzięki wsparciu finansowemu zakupione zostały monitory interaktywne do oddziałów przedszkolnych, co pozwoli nam wprowadzić nowoczesne rozwiązania (...)

„Gastronomiczny fach” – kulinarne talenty uczniów klasy VIII

Podczas zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy VIII mieli okazję przenieść się do świata gastronomii i poczuć atmosferę prawdziwej restauracji. Sala lekcyjna na jeden dzień zamieniła się w miejsce pełne smaków, aromatów i kulinarnych inspiracji, a uczestnicy konkursu (...)

Wizyta w Warszawie

20 maja grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem uczestniczyła w wyjątkowym wyjeździe do Warszawy. Wizyta odbyła się na zaproszenie senatora Janusza Pęcherza i była związana z udziałem uczniów w konkursie „List do Taty”. Podczas pobytu w stolicy uczestnicy mieli (...)

Wycieczka przedszkolaków do Edukacyjnej Zagrody Białego Króliczka w Kęszycach

Dnia 13 maja przedszkolaki z grupy „Misiaczki” oraz „Słoneczka” wraz z opiekunami wybrały się na wyjątkową wycieczkę do Edukacyjnej Zagrody Białego Króliczka. Już od samego rana wszystkim dopisywały świetne humory, ponieważ dzieci z ogromną radością czekały na (...)

Zobacz niedawno opublikowane artykuły:

Jeśli poszukujesz archiwalnych artykułów zapraszamy do naszej Kroniki.